Χορταστικό παιχνίδι εξελίχθηκε στον Άγιο Λουκά, με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη, απέναντι στο μαχητικό Δύστο.

Ο αγώνας

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και φάνηκαν πιο απειλητικοί, έχοντας τρία τετ α τετ και σε ένα από αυτά μάλιστα η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να απειλήσουν στο 43' με τον Πηλιχό, τη κεφαλιά του όμως έδιωξε εντυπωσιακά ο Τζάνης, με το 0-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος  οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο ορεξάτοι, χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν κάτι αξιοσέβαστο και μετά από 25 λεπτά αγώνα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο 70' λοιπόν ο Φωτιάς κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ηλίας ένα λεπτό αργότερα.

Στο 76' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν, όταν ο Μεταξάς εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπάνος με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα του Αγίου Λουκά κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, χάρις το αυτογκολ του Τσάλα.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν κι αφού απείλησαν με τον Ηλία στο 90', το σουτ πέρασε εκτός εστίας, τελικά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ηλίας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μαχιλάι με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Άγιος Λουκάς: Τζανής, Ρέτσας, Τριτσώνης, Ξύγγης, Ομερι (88' Καρατζάς), Μπάνος, Χουχούμης (74' Μυτάφης), Κιούσης, Νικολάου (89' Καλαμιώτης), Μεταξάς, Πομάρες.

Δύστος: Τζανουδάκης, Κιούσης (61' Κ. Πιλάτης), Πιλάτης, Τσάλας, Παγώνης, Γ. Πηλιχός (89'Μαχιλάι), Πηρουνάκης, Ηλίας, Α. Πηλιχός, Φωτιάς (83' Αντώνενας).