Η ομάδα της Τριάδας υποδέχτηκε το Αυλωνάρι, για τη 10η αγωνιστική της Α' Ευβοίας, σε μία αναμέτρηση όπου τα γκολ, στο πρώτο μέρος "έπεσαν βροχή".

Ο αγώνας

Εξωπραγματικό ήταν το πρώτο μέρος της αναμέτρησης, όπου και οι δύο ομάδες σημείωσαν όλα τους τα τέρματα.

Τον "χορό" των γκολ ξεκίνησε το Αυλωνάρι. Μόλις στο 3' με ένα δυνατό σουτ, ο Καραλής ανοίγει το σκορ για την ομάδα του. Στο 27' ο Καραντάκης  έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα εκ νέου προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους με τον Τσαλιαγκό να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του Αστέρα και να κάνει το 2-1. Στο 33' με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Καραντάκης φέρνει πάλι το ματς στα ίσα. Έντεκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε η απάντηση από τους φιλοξενούμενους με το επίσης δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τσαλιαγκού, με το 3-3 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε τον τρελό ρυθμό που είχε το πρώτο, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να αρκεστούν στον βαθμό της ισοπαλίας, παρόλο που οι γηπεδούχοι έψαξαν το κάτι παραπάνω.

Παντριαδικός: Καραχάλιος, Καραμπέτσος (63' Δ. Χασάνδρας), Κερίζα, Γ. Τσαλιαγκός, Γκρινιάρης, Πασάι, Γ. Χασάνδρας, Μάλλιαρης, Χαζαριδης, Καραντάκης, Τσούτσης.

Αυλωνάρι: Τζαβάρας, Δαφνής (46' Παππάς), Μπρεγκανάκου, Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς (66' Καράπας), Τσαλιαγκός (65' Περιβολάρης), Ιωαννίδης, Καρλής (81' Βασιλείου).