Συνεχίζει το αήττητο σερί 11 αγώνων που τρέχει η Αρτάκη κι αυτή τη φορά ήρθε ισόπαλη στην Καστέλλα με την τοπική ομάδα, με 1-1, σε μία  συγκλονιστική αναμέτρηση, καθώς στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες σημείωσαν τα τέρματα που έκριναν τον αγώνα. Αρχικά προηγήθηκε η Αρτάκη και ο Δ. Μπασινάς, χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ο αγώνας

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και προσπάθησαν αρκετές φορές να απειλήσουν, όμως ο εξαιρετικός τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Κηρόπουλος, κράτησε το "μηδέν" στην εστία του.

Στο 26' ο Λούρος βρέθηκε απέναντι από τον Κηρόπουλο, με τον παίχτη της Αρτάκης να δοκιμάζει το σουτ, ο Κηρόπουλος απόκρουσε και στην επαναφορά πάλι ο παίχτης του ΑΟΝΑ δοκίμασε να απειλήσει, όμως το σουτ βρήκε πάνω στον τερματοφύλακα της Καστέλλα και κατέληξε κόρνερ.  Δώδεκα λεπτά αργότερα νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Κηρόπουλου, σε σουτ του Κολιόπουλου έξω από την περιοχή.

Τα πράγματα δυσκόλεψαν για τους γηπεδούχους, όταν στο 41' ο Μακρής αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Με την υπέρ τους αριθμητική και εδαφική υπεροχή οι φιλοξενούμενοι, αύξησαν τις προσπάθειες τους για να πετύχουν το πολυπόθητο τέρμα και στις καθυστερήσεις ο Θ. Μπασινάς, επιχείρησε δυνατό σουτ, με τη μπάλα να προσκρούει στο δοκάρι.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε νωχελικά για τις δύο ομάδες και μέχρι το 79' δεν είχε σημειωθεί τίποτα αξιόλογο. Στα τελευταία λεπτά, όμως, ο αγώνας εξελίχθηκε σε "θρίλερ".

Στο 79'δυνατό σουτ από τον Κολιόπουλο, απόκρουσε ξανά ο Κηρόπουλος.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό κλασσική ευκαιρία για να προηγηθεί η Καστέλλα, όταν ο Κανάμι βγήκε ολομόναχος απέναντι από τον Τσάμαρη, με τον τερματοφύλακα της Αρτάκης, να "νικά" τον παίχτη της γηπεδούχου ομάδας.

Στο 82' η Αρτάκη ανοίγει το σκορ, με τον Κολιόπουλο που από πλάγια θέση, έπιασε το δυνατό σουτ κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανύμπορου να αντιδράσει Κηρόπουλου.

Η Καστέλλα παρά την ψυχρολουσία, κατάφερε να αντιδράσει και έξι λεπτά αργότερα ο Δ. Μπασινά με κεφαλιά ψαράκι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Να σημειωθεί ότι και στην  αναμέτρηση του πρώτου γύρου, που είχε λήξει πάλι 1-1, ο Δ. Μπασινάς ήταν το πρόσωπο του αγώνα, καθώς είχε σημειώσει τα τέρματα και στις δύο εστίες (είχε προηγηθεί ο ΑΟΝΑ, με αυτογκόλ του παίχτη της Καστέλλας και ο ίδιος ισοφάρισε).

Καστέλλα (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Τσιούνης, Κεχαγιάς, Χ. Βότσης, Μακρής, Δημ. Μπασινάς, Κανάμι (90' Γ. Χασάνδρας), Γκίκας, Αρχοντούλης, Ξυνογαλά (82' Ζήσης), Νικούλης (Κουρούπης).

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης,Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Μπισμπικόπουλος, Τσούτης, Μαστροκώστας, Λούρος (53' Γκέκας), Ταψής (53' Κονόμι), Λειβαδίτης, Γκάβαλης (87' Πουρνής), Θεοφ. Μπασινάς.