Σε "μονόλογο" εξελίχθηκε η αναμέτρηση μεταξύ της Σκεπαστή και του Ηρακλή Ψαχνών, καθώς οι γηπεδούχοι "διέλυσαν" τους φιλοξενούμενους με 4-0 κι έφτασαν έτσι στην τρίτη τους σερί νίκη στο β' γύρο του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους και στο 8' ο Ι.Β. Θαλασσινός με μακρινό σουτ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Ζουζουλής με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 2-0.

Στο 30' αποβλήθηκε ο προπονητής της Σκεπαστής Βαγγέλης Μπεκάκος για διαμαρτυρία.

Αυτό δεν πτόησε τους παίχτες του κι έντεκα λεπτά αργότερα,  ο Τηλιόπουλος βρήκε τον Κωνσταντό, με τον τελευταίο να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι παίχτες της Σκεπαστής, κατέβασαν ρυθμούς, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ανέτιμοι να αντιδράσουν και στο 53' το σουτ του Τηλιόπουλου προσέκρουσε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αθ. Θαλασσινός διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Σκεπαστή (Βαγγ. Μπεκάκος): Αλεξίου, Ιω. Αθ. Θαλασσινός, Ντέντης, Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Γεωργίου (80' Καρατζούδης), Ιω. Βασ. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος (69' Δ. Γερογιάννης), Θαν. Θαλασσινός (85' Π. Γερογιάννης), Ζουζουλής (75' Τσούπρος).

Ηρακλής Ψαχνών (Αγγ. Βογιατζής): Μώρος, Δούλος, Μαρίνος, Κουβούσης, Μπελίτσος, Τόλης (18' Τσούμαρης, 84' Στούπας), Χασαπίδης, Σπανός, Ντούμας (77' Σίμωσης), Σιαράπης (53' Θ. Βογιατζής), Γκούρλας.