Ωραίο ματς έγινε στην Αιδηψό, όπου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Αστέρα Βατώντα, με τις δύο όμαδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Ο αγώνας

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4' με τον Αναγνώστου να βγάζει τη σέντρα κι ο Καππές έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Κούκα που έκανε το 1-1.

Στο 56' ο Ίντριντ Μπιμπάι εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα έφτασε στην περιοχή κι ο Στεργίου με το κεφάλι έκανε το 2-1, δίνοντας νέο προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για τον Αστέρα, με τον Κούκα να βγαίνει απέναντι από τον Μπαρμπούνη και με υποδειγματικό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Μπαρμπούνης, Σιρπτσιόγλου, Καραγκούνης, Καππές (88' Γλύκος), Μ. Αναγνώστου, Καπλανάι (81' Αθανασίου), Μάρκου (46' Σαμπάι), Ν. Αναγνώστου (71' Παπατζίκος), Γοργομάτης, Τίτο Μπιμπάι, Στεργίου.

Αστέρας Βατώντα (Στ. Σταθαράς): Γιάν. Σταθαράς, Κορκόβελος (87' Μαμτζαδέριας), Τσώκος, Κατσαούνης, Ντούκα, Κηρύκος, Κούκα, Μαρμαρινός, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος,