Αύξησε το αήττητο σερί ο ΑΟΝΑ κι απολαμβάνει μόνος του την τρίτη θέση, καθώς επικράτησε με 3-1 του Αυλωναρίου.

Ο αγώνας

Οι γηπεδούχοι από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους και στο 5' ο Μπαλαμπάνης έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό  σέντρα του Λούκα στην πλάτη της άμυνας κι ο Γκάβαλης με πλασέ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

Στο 12' ο Γκάβαλης σημάδεψε το δοκάρι και στο 37' έδωσε την ασίστ στον Λούκα, με τον τελευταίο να κάνει το 2-0 για την ομάδα της Αρτάκης, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Αυλωνάρι προσπάθησε να αντιδράσει και στο 56'ο Οντιαμπό βρήκε τον Τσαλιαγκό, με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, με σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 2-1.

Ενώ φαινόταν πως το Αυλωνάρι είχε αρχίσει να ανεβαίνει στο 59' ο Δαφνής αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίχτες.

Στο 70' ο Γκάβαλης κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, όμως ο τερματοφύλακας του Αυλωναρίου, Κότσαρης κατάφερε να νικήσει τον παίχτης της Αρτάκης.

Στο 90' ο Μπαλαμπάνης έβγαλε μπαλιά κι ο Ταψής έπιασε το μονοκόμματο σουτ από πλάγια θέση διαμορφώνοντας το τελικό 3-1, για τον ΑΟΝΑ.

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ταψής, Τσούτης, Μαστροκώστας, Λούκας, Κονόμι (77' Λούρος), Λειβαδίτης (70' Χιούσκα), Γκάβαλης (87' Αγγελάκης), Μπασινάς (60' Πουρνής).

Αυλωνάρι (Γιάννης Μπασούκος): Κότσαρης, Δαφνής (28'  Ν. Κούκης), Φραγγής, Κάραλης, Κόκκος, Παπίλας, Δημ. Μπασούκος, Ιωαννίδης, Βασ. Τσαλιαγκός, Καράπας (57' Περιβολάρης), Οντιάμπο (84' Γ. Κούκης).