Ο ΑΟΝΑ φιλοξένησε την Αιδηψό με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ, όμως οι γηπεδούχοι γύρισαν την αναμέτρηση και επικράτησαν με 3-1.

Ο αγώνας

Οι παίκτες της Αιδηψού αιφνιδίασαν του γηπεδούχους και άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Αρ. Στεργίου.

Εφτά λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση για την Αρτάκη με την κεφαλιά του Μπισμπικόπουλου, που έκανε το 1-1 και στο 42' ο Λούρος έκανε το 2-1, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επαναλήψη οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν για την ισοφάριση, όμως η Αρτακιανοί ήταν αυτοί που χαμογέλασαν, καθώς στο 85' ο Γκάβαλης έβγαλε τη σέντρα κι ο Τσούτης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Γκάβαλης, Μπισμπικόπουλος (64' Τσούτης), Πουρνής, Μαστροκώστας, Λούκας, Κονόμι (54' Ταψής), Λειβαδίτης, Λούρος (71' Γκέκας), Μπασινάς (57' Μπαλαμπάνης).

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Φώτου, Στέκας, Σιρπτσιόγλου, Γλύκος, Σαμπάι, Καπλανάι (64' Ν. Αναγνώστου), Παπατζίκος (61' Καραγκούνης), Μάρκου (77' Α. Μπιμπάι), Ι. Μπιμπάι, Στεργίου.