Δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης η ομάδα του Αυλωναρίου και επιβλήθηκε των λειψών Κοσκίνων με το ευρύ 6-2.

Ο Αγώνας

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ με τον Ονταμπό που έκανε το 1-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Καρλής  πραγματοποίησε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 53' ο Κόλλιας μείωσε σε 2-1.

Όμως τα πράγματα έγιναν δύσκολα για τα Κόσκινα, καθώς στο 65' τραυματίστηκε ο Παριανός, με τους γηπεδούχους να μην έχουν άτομο για να αντικαταστήσει τον άτυχο ποδοσφαιριστή, με αποτέλεσμα να συνεχίσουν το υπόλοιπο του αγώνα με παίχτη λιγότερο.

Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι παίχτες του Αυλωναρίου και στο 71' ο Καρλής σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κι έκανε το 3-1.

Παρόλα αυτά τα Κόσκινα ξαναμπήκαν στο παιχνίδι εφτά λεπτά αργότερα με το τέρμα του Κοκκάλα να κάνει το 3-2.

Η κούραση όμως από μεριάς γηπεδούχων έγινε αισθητή το τελευταίο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κυριαρχήσουν.

Έτσι στο 80' ο Τσαλιαγκός έκανε το 4-2 και ήρθε η σειρά του Οντιαμπό να κάνει δύο τα τέρματα του και να ανέβασει το δείκτη του σκορ στο 5-2, στο 86'. Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε, δύο λεπτά αργότερα ο Τσαλιαγκός που κι αυτός έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα.

Με το αποτέλεσμα αυτό το Αυλωνάρι έφτασε την Μακρυκάπα στους 44 βαθμούς και φιγουράρει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τους "Λύκους" να έχουν όμως έναν αγώνα λιγότερο, καθώς υποδέχονται αύριο τον Όλυμπο Γυμνού, στην αναμέτρηση που κλείνει την 26η αγωνιστική.

Αντίθετα τα Κόσκινα φαίνεται να είναι η τρίτη ομάδα που θα ακουλουθήσει Ολυμπιακό και ΑΕΚ στην Β' Κατηγορία.

Κόσκινα (Αθανασίου): Τριανταφύλλου, Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Δ. Δήμου, Κόλλιας, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός, Β. Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

Αυλωνάρι (Μπασούκος): Τζαβάρας, Βασιλείου (80' Φραγγής), Παππάς, Ιωαννίδης, Κόκκος, Παπίλας, Δημ. Μπασούκος (74' Περιβολάρης), Ζαχαριάς (63' Καράπας), Τσαλιαγκός, Καρλής, Οντιάμπο (86' Γ. Κούκης).