Ο Αστέρας υποδέχτηκε την Καστέλλα, με τις δύο ομάδες να παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο, με αποτέλεσμα τα γκολ να πέσουν βροχή. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Βατώντα  που επικράτησε με 5-3.

Ο Αγώνας

Η Καστέλλα ξεκίνησε πιο δυνατά κι άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Νικούλη.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιχαηλίδη στο 20' και στο 36' ο ίδιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει δύο τα τέρματα του, όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, με το 1-1 να είναι κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Νικούλης και πάλι στο 50' έδωσε νέο προβάδισμα στην Καστέλλα, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Κούκα έκανε το 2-2. Εφτά λεπτά αργότερα ο Μιχαηλίδης έκανε το 3-2.

Στο 74' ο Γιαννουκάκο έδωσε διαφορά δύο τερμάτων στην ομάδα του, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Νικούλης έκανε χατ τρικ κάνοντας το 4-3.

Το τελικό 5-3 διαμόρφωσε ο Χασανλάρι στο 85', με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη φάση αυτή ο Κηρόπουλος είδε την κόκκινη κάρτα, καθώς απόκρουσε εκτός περιοχής την μπάλα.

Αποτέλεσμα τη θέση του να πάρει ο Κουρούπης, καθώς η Καστέλλα πήγε στον Βατώντα με μόλις 14 ποδοσφαιριστές.

Αστέρας Βατώντα ( Σταθαράς): Γιάν. Σταθαράς, Γούσιας (66΄ Μαμτζαδέριας), Νεσίμι, Κοκοπίπης, Ντούκα, Κηρύκος, Κούκα (79' Γούναρης), Μαρμαρινός, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Χασανλάρι.

Καστέλλα (Γιάν. Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Τσιούνης, Κεχαγιάς, Κουρούπης, Μακρής, Βότσης, Αρχοντούλης,(46' Χρυσικός), Γκίκας, Ξυνογαλάς (53΄Κανόμι), Νικούλης, Ζήσης (58' Ξύγκης).