Η Μακρυκάπα υποδέχτηκε τον Ηρακλή Ψαχνών κι επικράτησε με 2-1. Με το αποτέλεσμα αυτό οι "Λύκοι" σημείωσαν το καλύτερο πλασάρισμα στην ιστορία τους στην μεγάλη κατηγορία, καθώς η προηγούμενη θέση που κατείχαν ήταν η 7η.

Ο Αγώνας

Το πρώτο ημίχρονο δεν χρήζει δάφνες ποιότητας, με αποτέλεσμα να λήξει στο στείρο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 58' με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σίδερη. Τρία λεπτά αργότερα ο Καβούσης ισοφάρισε και στο 90' ο Κουτσαυλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Μακρυκάπα ( Κιαπέκος): Πουρνής, Λέκκας, Χασάνδρας, Τσουμάνης, Σεχάι, Κουτσαυλής, Γκίκας, Σμπρίνης (76' Σ. Στούμπος), Μπαϊμπάκης, Σίδερης, Βουρδάνος.

Ηρακλής Ψαχνών (Φαμελιάρης/Γιαννούτσος): Μώρος (20 λ.τ. Γεωργίου), Κουβούσης, Δούλος, Τόλης (90' Γκάβαλης), Μπελίτσος, Σπανός, Σίμωσης, Μαρίνος, Σκριβάνος, Στούπας, Βογιατζής (85' Κατσαρής).