Η μικτή Ευβοίας επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης Λάρισας και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Regions' Cup, όπου θα αντιμετωπίσει την μικτή Ξάνθης, την Κυριακή (13/5), με πιθανό γήπεδο αυτό της Κατερίνης.

Ο αγώνας

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Εϋβοιας απειλήθηκε αρκετές φορές από την Λάρισα, στη συνέχεια όμως επέβαλε τον δικό της ρυθμό και λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 45λεπτου άνοιξε το σκορ με τον Καραμπά.

Στο δεύτερο μέρος οι παίχτες του Θανάση Γουρνά, έκαναν διαχείρηση του αγώνα και σημείωσαν και δεύτερο τέρμα με τον Καραχάλιο.

Μικτή Εύβοιας : Ντουμάνης, Τζάβρας (77’ Ι.Β. Θαλασσινός), Πιλάτης, Μπαλόζι, Καραμπάς, Καλοχωρίδης, Κούρτης (36’ Βαλκάνος), Ντούρμας, Καραχάλιος (77’Μετσανάι), Ιδ. Αναστασίου, Μήτρου (73’Σίδερης).

Μικτή Λάρισας: Μιγδάνης, Καραμπούζης (46’ Συνάπαλος), Αμπατζίδης, Γαλάνης, Τσακάλι, Μάντζαρης (73’ Τσιάλτας), Γελαλής (61’ Μπαντής), Περεζόνι, Ματούλας, Καραγκούνης (68’ Γκαραλιάκος), Καρβούνης.