Με το ισόπαλο 1-1 ολοκλήρωσαν τις φετινές τους υποχρεώσεις Καστέλλα και Μακρυκάπα, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν πρώτοι το σκορ και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν.

Ο αγώνας

Η Καστέλλα μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ στο 12' με τον Ζήση, με το 1-0 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες πίεζαν στην αρχή για το γκολ, όμως όσο τα λεπτά περνούσαν οι γηπεδούχοι οπισθοχωρούσαν και οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ της ισοφάρισης.

Ιδιαίτερα όταν έμειναν και οι δύο με 10 παίχτες εξαιτίας των αποβολών των Σεχάι (83') και Αρχοντούλη (88').

Το πολυπλοθητο τέρμα για τους "Λύκους" ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βουρδάνο, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Καστέλλα (Παπαθεοδώρου): Ζενέλι, Τσούτσης, Κεχαγιάς, Κουρούπης, Μακρής, Χ. Βότσης, Νικούλης, Γκίκας, Αρχοντούλης, Μπασινάς, Ζήσης (46' Χρυσικός, 56' Ξύγκης).

Μακρυκάπα (Κιαπέκος): Πουρνής, Λέκκας (65' Α. Καρκαλής), Χασάνδρας, Τσουμάνης, Κουτσαυλής, Γκίκας, Σμπρίνης (55' Σ. Στούμπος), ΜπαΊμπάκης, Σίδερης, Βουρδάνος.