Αρτάκη και Παντριαδικός χάρισαν πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους τους, με τους γηπεδούχους να θέλουν να κλείσουν τη φετινή σεζόν με νίκη και κατάφεραν να επικρατήσουν με 5-3, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Ο Αγώνας

Η Τριάδα μπήκε δυνατά και στο 9' άνοιξε το σκορ με τον Μουτουσίδη και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσούτσης έκανε το 0-2.

Η Αρτάκη στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους έβγαλε αντίδραση και αρχικά μείωσε στο 43' με τον Λούρο και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπαλαμπάνης έκανε το 2-2, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες συνέχισαν το επιθετικό τους κρεσέντο και πάλι η Τριάδα προηγήθηκε στο 66' με τον Τσαλιαγκό, όμως εφτά λεπτά αργότερα ο Μπασινάς έφερε εκ νέου την αναμέτρηση στα ίσα κάνοντας το 3-3.

Ο ΑΟΝΑ που δεν ήθελε να κλείσει τη σεζόν με ισοπαλία συνέχισε να είναι επικίνδυνος και στο 79' πήρε κεφάλι στο σκορ με το πέναλτι του Μπαλαμπάνη και δέκα λεπτά αργότερα ο Λούκας ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 5-3.

Αρτάκη (Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ταψής, Τσούτης, Αγγελάκης (66' Χιούσκα), Λειβαδίτης, Μαστροκώστας, Λούρος (69' Γραμματικόγιαννης), Γκάβαλης (66' Λούκας), Μπασινάς (77' Μπισμπικόπουλος).

Παντριαδικός (Τσιμιχόδημος): Σελεβάκος, Πασάι, Σκευοφύλαξ, Βαξεβάνης, Μάλλιαρης, Τσαλιαγκός, Γ. Χασάνδρας, Μουτουσίδης, Τσούτσης, Καραντάκης, Δ. Χασάνδρας.