Ο Λήλας φιλοδώρησε με 5 τέρματα την ουραγό ΑΕΚ, όμως παρά το 5-1 δεν κατάφερε να στεφθεί αυτός πρωταθλητής, μένοντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας

Οι φιλοξενούμενοι θέλησαν από νωρίς να καθαρίσουν το ματς, αλλά τα γκολ ήρθαν στα μισά του πρώτου μέρους.

Στο 31' ο Καραχάλιος άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαστροκώστας έκανε το 2-0, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μαστροκώστα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 49'  και ακολούθησε ο Δ. Αγγελάτος εννιά λεπτά αργότερα να κάνει το 4-0. Στο 61' ο Σεϊντάρασι ολοκλήρωσε τον χορό των γκολ για την ομάδα του κάνοντας το 5-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να σημειώσουν το γκολ της τιμής με τον Χρόνη στο 82', που διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΑΕΚ Χαλκίδας (Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Τουλίτσης (61' Μαραγκός), Κοτρώτσιος, Εμμάννουελ, Σταμέλος, Τζαφέρος, Χρόνης, Ζαχαριάς (50' Ντεγιάννης), Λάμτσε, Πέσχύρας, Καλέντζης.

Λήλας Βασιλικού (Λάμπρου):  Μπιμπάι (46' Μαντάς), Τσολάκος, Τσούρα, Καρλατήρας, Γ. Αγγελάτος, Παλαιολόγος, Τζάβρας (58' Παλόγος) Καραχάλιος, Βρέττος (46' Σεϊνταράση), Μαστροκώστας, Δημ. Αγγελάτος.