Το Ληλάντιο και ο Αιγέας Πετριών θα αγωνίζονται τη νέα σεζόν στην Β' Κατηγορία. Η ομάδα του Ληλαντίου επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟ Λίχας και κατέκτησε την άνοδο στην δεύτερη τη τάξει κατηγορία.

Ο Αγώνας

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και λίγο μετά την έναρξη σημάδεψαν το δοκάρι του Ληλαντίου. Οι γηπεδούχοι με τον Μαϊσόγλου άνοιξαν το σκορ, λίγο πριν το 30', με το 1-0 να είναι κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο αγώνας ήταν για γερά νεύρα και στο 82' πάλι ο ΠΑΟ είχε δοκάρι και στο 86' ο Εντόι χάρισε τον τρίποντο για την ομάδα της Κεντρικής Εύβοιας.

Ληλάντιο: Λεοντής, Χαλιώτης, Νάνος (52' Δ. Παπαγεωργίου), Μακ Κόλιας, Εντόι, Ζανιός, Μαϊσόγλου (58' Πρόσι), Κάκος, Κουλοχέρης, Παλαιολόγος (85' Κ. Παπαγεωργίου), Μόκο (6' Μικράκης).

ΠΑΟ Λίχας: Ντρέκης, Πισσάκης, Καλούπης (74' Πλαντάι), Δέδες, Λαμπόπουλος, Τριανταφύλλου, Φαράντος, Χατζής, Αρετσίνης, Παπαχρήστου, Φούσκας (80 Βουτσιλάκης).