Ο Ταμυναϊκός στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Γ’ εθνικής κατηγορίας φιλοξένησε τον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής, με τις δύο ομάδες να μένουν στο στείρο 0-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι, με τον Ραμπαβίλα, με αποτέλεσμα να στερήσει δύο πολύτιμους βαθμούς για την ομάδα του.

Ο αγώνας

Ο Ταμυναϊκός μπήκε με τον αέρα της γηπεδούχου κι απείλησε στο 11’ με τον Κώτση, το πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Χάιρο. Δύο λεπτά αργότερα ο Μήτρου επιχείρησε να μπει στην περιοχή, ο τερματοφύλακας του Διαγόρα πρόλαβε τον επιθετικό του Ταμυναϊκού.

Στο 19’ ο Ραμπαβίλας πλάσαρε από κοντά ο Χάιρο, απομάκρυνε τον κίνδυνο. Στο 38’ οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο να ανοίξουν το σκορ, με τον Πιλάτη να εκτελεί το φάουλ και τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ ο Ι. Αναστασίου, βρέθηκε στο έδαφος, με τον Ξηρογιάννη, να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο Ραμπαβίλας ανέλαβε την εκτέλεση του, όμως ο Χάιρο ήταν πάλι εκεί.

Η μοναδική στιγμή που απείλησαν οι φιλοξενούμενοι, ήταν στο 66’ με τον Λαζαρίδη να δοκιμάζει κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

Στο 90’ ο Ταμυναϊκός έμεινε με δέκα παίχτες , με τον Κούρτη να αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ταμυναϊκός (Δημήτρης Λύκος): Μητακίδης, Β. Αναστασίου (64’ Ζαρίφης), Πιλάτης, Καρατζάς, Κοκκάλας, Ι. Αναστασίου, Κώτση (70’ Κούρτης), Καρράς, Μαλισιώβας, Ραμπαβίλας (80’ Κατσόλι), Μήτρου.

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής (Χρήστος Πελέκης): Χάιρο, Τοπάλι (64’ Κίτσα), Στάτης, Ρέτσος, Μέρο, Αχείμαστος, Λαζαρίδης (90+2’ Ρέντον), Τσομπανέλης, Κοττάτης (46’Μιχαλάκης), Ζόρνταν (77’ Παρέλης), Κατσαμπάς.