Με νίκη ολοκλήρωσε τη δύσκολη σεζόν που είχε ο ΑΟΧ, καθώς επικράτησε στο Δημοτικό Σταδίο της Χαλκίδας, της Θύελλας Ραφήνας με 2-1. Με το σκορ αυτό κατέλαβε τη δεύτερη θέση στον 7ο Όμιλο της Γ' Εθνικής και ελπίζει σε μία "Ανάσταση".

Ο αγώνας

Οι παίχτες της Χαλκίδας έβγαλαν ψυχή  και στο 21'  από την εκτέλεση φάουλ του Θωμά έκανε το 1-0.

Εφτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Φύτρο, με το 1-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ που ήρθε στο 90' με τον Κώστα Καραμπά που διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μελανό σημείο της αναμέτρησης ήταν τα νεύρα και οδήγησαν σε μικρή διακοπή την αναμέτρηση στο 25', όταν παίχτης της Θύελλας έριξε κουτουλιά στον Καραμπά, με τη διαιτητή, Τσαγανού, του αγώνα να δείχνει κίτρινη κάρτα.

Χαλκίδα (Δημήτρης Λύκος): Ντουμάνης, Πατερίτσας, Θωμάς, Γεωργίου, Καραμπάς, Εμέκα, Ταυταρίδης, Ντελέκος, Ανέστης (63' Τσίγκρος), Πολίτης, Παπαδάκης (56' Βαλκάνος).

Θύελλα Ραφήνας (Σταύρος Ηλιόπουλος): Κατσικάτσος, Φύτρος, Καραπάνος, Σουλτανίδης, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Ντόσκας, Μπουντάκης (79' Σαντίκο), Δημητρίου, Ζέκιο (68' Μέγας).